07.11.2019 17:33 1 NW/UM Wejherowo

Wejherowski Art'n'Voices z międzynarodowym sukcesem

Źródło: wejherowo.pl

Wejherowski zespół Art'n'Voices zgarnął dwie pierwsze nagrody w 51. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Hiszpanii – Tolosako Abesbatza Lehiaket. Muzycy zostali docenieni przez m.in. Paula Phoenixa z zespołu King's Singers – jednego z członków jury.

Ostatni czas okazał się dla wejherowskiego zespołu niezwykle pracowity, jednak opiewający w sukcesy. Art'n'Voices na konkursie w Hiszpanii zdobyło pierwsze miejsce w dwóch kategoriach: muzyki sakralnej i świeckiej.

Międzynarodowe jury doceniło spójność brzmienia zespołu, ciekawe interpretacje a także ambitny dobór repertuaru. Zespół wykonywał muzykę dawną, romantyczną oraz współczesne kompozycje w języku polskim i kaszubskim, napisane między innymi przez członkinię oktetu – Annę Rocławską-Musiałczyk – podaje Urząd Miasta w Wejherowie.

Źródło: wejherowo.pl

Do konkursu Tolosako Abesbatza Lehiaket zgłosiły się chóry z całego świata. Dostanie się polskiego zespołu do przesłuchać konkursowych było już ogromnym wyróżnieniem. W Hiszpanii wygraną próbowały wyśpiewać sobie m.in. Indonezja, Japonia, Litwa, Niemcy, Ukraina czy Łotwa.

Muzyczne „potyczki” pozwoliły polskim muzykom zaprezentować się odbiorcom poza granicami kraju i zyskać nowych entuzjastów ich śpiewu. Ci, jak podaje wejherowo.pl bardzo otwarcie podeszli do młodych śpiewaków.

Art'n'Voices prężnie działa i wydaje swoją debiutancką płytę. W ciągu najbliższych kilku dni zespół miał rozpocząć nagrania, o czym pisaliśmy na początku października w jednym z naszych artykułów. Oktet przesunął jednak wydanie płyty na początek 2020 roku, więc na premierę „Midnight Stories” będzie trzeba poczekać chwilę dłużej.

Nagranie, wydanie i promocję płyty wsparł finansowo prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Muzycy otrzymali od miasta dotację w kwocie 9,5 tysiąca złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24