29.10.2019 14:35 0 Kwt/UM Gdynia

Gdynia: Wypróbuj za darmo rower do zadań specjalnych

fot. Kamil Złoch/gdynia.pl

Mieszkańcy Gdyni przez tydzień i za darmo mogą przetestować rowery towarowe, wypożyczając je w kilku punktach, m.in. Przystani Opata Hackiego 33 oraz w Urzędzie Miasta przy ul. 10 Lutego. Trwa pilotaż realizowany w ramach projektu CityChangerCargoBike.

Rowery cargo są idealnym rozwiązaniem do szybkiego przemieszczania się po Gdyni. Teraz każdy gdynianin, który posiada Kartę Mieszkańca lub Metropolitalną Kartę do Kultury, może za darmo je wypożyczyć. Chętni mogą skorzystać m.in. z dwukołowego Urban Arrow Family oraz trzykołowego Babboe Big E. Rowery te posiadają wspomaganie elektryczne oraz przeciwdeszczowe namioty. Wybranymi modelami można przewozić do czworo dzieci i do 100 kilogramów. Rower Babboe jest też przystosowany do przewozu psów.

Prosimy o wypełnienie formularza, po jego wypełnieniu pracownicy odpowiedzialni za wypożyczalnię zgłaszają się do osoby z informacjami, kiedy rower jest dostępny w najbliższym czasie i umawiają się na wypożyczenie – mówi Agata Lewandowska z gdyńskiego Samodzielnego Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością. – Rowery sprawdzają się na przykład przy przewożeniu ładunku na kilkukilometrowych dystansach. Wspomaganie elektryczne bardzo pomaga przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Do tej pory korzystały z niego firmy przewożące towar między restauracjami, były też dostawy paczek, kwiatów, naprawdę szerokie spektrum zastosowania.

Więcej informacji na temat wypożyczalni można uzyskać pod adresem mailowym [email protected], dzwoniąc pod numer 58 785 14 24. lub na www.mobilnagdynia.pl/rowercargo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24