25.10.2019 12:40 0 Kwt/Gmina Kosakowo

Kosakowscy seniorzy uczą się języków obcych

Źródło: Gmina Kosakowo

Seniorzy z Kosakowa mają możliwość darmowej nauki języków obcych. W ten sposób przy okazji mogą poznać inną kulturę, tradycje, poszerzyć horyzonty, a przede wszystkim – ćwiczyć umysł. Darmowe zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Pierwoszynie.

Dom Kultury w Pierwoszynie we wtorki w godzinach 14:30–15:30 zamienia się w salę lekcyjną, gdzie każdy senior może za darmo nauczyć się języka francuskiego. W poniedziałki, w godzinach 12:30–13:30 można skorzystać z lekcji języka angielskiego.

Seniorzy mają dodatkowo zazwyczaj nieco więcej wolnego czasu – czasu również na podróże. A bez znajomości języków obcych podróże bywają nieco kłopotliwe. Tym bardziej zachęcamy do skorzystania z oferty nauki. Zarówno język Szekspira, jak i Moliera prowadzony jest w ramach zajęć Kosakowskiego Klubu Seniora – przez prawdziwych pasjonatów. Pani Aldona Sokołowska nie jest wcieleniem wyspiarskiej apatyczności, wręcz przeciwnie – znana powszechnie z dynamicznych i kreatywnych działań, niemniej kulturę anglosaską zna od podszewki, zaś pan Karol Dettlaff słusznie uchodzi za największego gminnego frankofila – informuje gmina Kosakowo.

Zajęcia, których celem jest nauka języka angielskiego, prowadzone są w sposób nieszablonowy, z wykorzystaniem technik multimedialnych i odbywają się pod szyldem "Travel with English" – "Podróżuj z angielskim". Darmowe lekcje są kontynuacją zeszłorocznych zajęć językowych. Ich zadaniem jest poznanie języka pod kątem turystycznym.

Możliwość korzystania z zajęć językowych pozwoliła mi na kontynuowanie i dokształcenie się językowe. Ponieważ dużo podróżuję i rozmawiam w języku angielskim, zajęcia "Travel with English" pozwalają mi na pełniejsze i swobodniejsze korzystanie z wszelkich udogodnień w trakcie podróży. Zajęcia prowadzone są w sposób profesjonalny, a przy swobodnej i miłej atmosferze, stanowią dodatkową motywacją do nauki czy dokształcania umiejętności wcześniej zdobytych – wyjaśnia Urszula Walter, uczestniczka ubiegłorocznych zajęć.

Język francuski dla seniorów ma być natomiast przepustką do literackiego raju, najwybitniejszej literatury na świecie, wspaniałej kultury, ambitnej kinematografii i doskonałej kuchni. Francja od kilkudziesięciu lat jest niezmiennie najczęściej odwiedzanym krajem świata.

Gmina Kosakowo na zasadzie gmin partnerskich współpracuje z gminą we Francji, stąd gościmy co jakiś czas Francuzów, ale także planujemy wyjazdy grupowe do Francji. Dzięki zajęciom prowadzonym przez Kosakowski Klub Seniora, będziemy mogli porozmawiać chociaż kilka zdań po francusku bez potrzeby tłumacza. To jest bardzo miłe! Serdecznie zapraszamy chętnych, aby zdobyli się na odwagę i dołączyli do naszej grupy języka francuskiego, naprawdę warto – zachęcają Ela i Jerzy Czuczman, uczestnicy zajęć z języka francuskiego.

Na zajęcia może przyjść każdy senior zainteresowany nauką tych dwóch języków.

Źródło: Gmina Kosakowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24