22.10.2019 10:10 0 rp/TTM

Sprawdzili swoją wiedzę o Wejherowie

Fot. Marek Trybański/TTM

Na serię pytań – nie tylko historycznych – odpowiedzieli w piątek (18 października) pasjonaci wiedzy o regionie, ale także ci, którzy chcieli swoją wiedzę sprawdzić. Najlepsza okazała się Wioletta Wójcik.

Pasjonaci historii grodu Wejhera mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas IV edycji Konkursu Wiedzy o Historii Wejherowa. Sala w I liceum im. Króla Jana III Sobieskiego wypełniona była po brzegi. Udział w regionalnym teście mógł wziąć każdy mieszkaniec powiatu wejherowskiego w wieku od 16 lat. Organizatorzy przygotowali pytania związane z historią II wojny światowej, ale też dotyczące historii współczesnej miasta.

Fot. Marek Trybański/TTM

Konkurs jest skierowany do wszystkich mieszkańców, też dla tych, którzy pasjonują się naszym regionem – zaznacza Jacek Drewa, współorganizator Konkursu Wiedzy o Historii. – Robiliśmy wszystko, żeby urozmaicić pytania, nie tylko opierać się na trudnej wiedzy historycznej.

Pojawiły się takie pytania, jak:

„Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w 2018 roku obchodziło swoje … lecie istnienia.”

a) 45

b) 50

c) 65

d) 25

Fot. Marek Trybański/TTM

Uczestnicy byli dobrze przygotowani, ze spokojem podeszli więc do konkursu.

Pomysł, żeby tutaj wystartować, to dobry pomysł na sprawdzenie tego, czego jeszcze nie wiem o swoim mieście – zaznacza Jakub Wójtowicz, uczestnik. – To ciekawa inicjatywa, żeby zachęcić młode osoby, by każdy poznał ciekawą historię Wejherowa.

Fot. Marek Trybański/TTM

Zwyciężczyni – Wiolettcie Wójcik – gratulujemy i życzymy pasji w zgłębianiu historii miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24