21.10.2019 09:04 0 Gol

Derby powiatu dla Stolema Gniewino

Zdecydowanym zwycięstwem Stolema Gniewino zakończyły się derby powiatu wejherowskiego. W 12. kolejce IV ligi gniewinianie u siebie pokonali Wikęd Luzino 4:1.

Do tego spotkania zarówno Stolem, jak i Wikęd przystąpili po porażkach w poprzedniej kolejce. Gniewinianie tydzień temu ulegli Wdzie Lipusz 3:4, a luzinianie – GKS Kowale (1:2). Tym bardziej obie ekipy w derbowej rywalizacji chciały poprawić swoje nastroje w szatni. Po pierwszych 45 minutach w lepszych humorach do szatni schodzili zawodnicy trenera Tomasza Dołotki. Po trafieniach Arkadiusza Klareckiego i Mateusza Dampca Stolem prowadził 2:0.

Po zmianie stron ponownie na listę strzelców w 61. minucie wpisał się Klarecki i na tablicy widniał wynik 3:0. Wówczas do głosu doszedł zespół gości. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola strzelił Jakub Tobiaski. Ale to wszystko, na co tego dnia było stać podopiecznych trenera Tomasza Bronera. Ostatnie słowo należało do miejscowych. W doliczonym czasie gry wynik na 4:1 ustalił Tomasz Kotwica.

Po dwóch porażkach przeprowadziliśmy szczerą rozmowę w szatni. Ustaliliśmy plan na mecz z Wikędem. Pierwsza połowa wzorowa, pod kontrolą, akcje z dużym rozmachem, dobra gra całego zespołu. W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę, przeżywaliśmy kryzys, jednak bez konsekwencji. Zdobyliśmy dwie bramki i możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dąbrowny, który mimo ewidentnego osłabienia, dotrwał do końca i pomógł drużynie. Stolem zmobilizowany, zdeterminowany może wygrać z każdym, ma charakter i wolę zwycięstwa – mówił po spotkaniu Tomasz Dołotko.

Stolem Gniewino – Wikęd Luzino 4:1 (2:0)

Bramki: Arkadiusz Klarecki (15, 61), Mateusz Dampc (22), Tomasz Kotwica (90 + 4) – Jakub Tobiaski (75)

Stolem: Dąbrowcy – Kątny, Dampc (77 Wardziński), Jeżowski, Klarecki, Kotwica, Madziąg, Patelczyk (86 Maszota), Sobczyński (90 Szymański), Wachowiak

Wikęd: Wika – Borski, Czoska (70 Selonke), Dąbrowski (70 Zadrowski), Fierka, Kędziora (58 Michałek), Kożyczkowski, Opłatkowski (56 Mienik), Regulski, Robakowski, Tobiaski