18.10.2019 13:41 0 Gol

Asseco jedzie do Wrocławia powalczyć o wygraną ze Śląskiem

Fot. Andrzej Romański/EBL

Po latach do Energa Basket Ligi powrócił Śląsk Wrocław. To właśnie z tym rywalem w ramach czwartej kolejki rundy zasadniczej EBL przyjdzie się zmierzyć zawodnikom trenera Przemysława Frasunkiewicza. W sobotę (19 października) Asseco Arka Gdynia na wyjeździe zagra ze Śląskiem.

Po świetnym początku i zwycięstwie nad HydroTruckiem WKS Śląsk przegrał dwa ostatnie mecze. Teraz będzie się chciał przełamać, ale nie ma łatwego rywala. Asseco Arka to bez wątpienia jedna z czołowych drużyn w Energa Basket Lidze. Co prawda, gdynianie musieli ostatnio uznać wyższość GTK Gliwice, ale ta porażka z pewnością doda im jeszcze więcej motywacji do najbliższego starcia.

Kamil Łączyński kontra Krzysztof Szubarga – to może być najważniejszy pojedynek tego meczu. Zawodnik ekipy z Wrocławia późno dołączył do zespołu, co było spowodowane jego występami na mistrzostwach świata w Chinach, ale szybko się zaaklimatyzował i ma w nim sporą rolę. Sam podkreśla, że jego zadania są inne niż w Anwilu, ma skupiać się również na zdobywaniu punktów. Teraz jego rywalem będzie przede wszystkim Szubarga z Arki. Ten ciągle jest w świetnej formie, ale trzeba podkreślić, że na pozycji rozgrywającego jest w tym momencie nieco osamotniony. Kontuzji doznał Phil Greene, a Asseco Arka podpisała umowę z Armanim Moorem, czyli nominalnym… skrzydłowym. To oznacza, że sporo będzie zależało właśnie od 35-latka.

Gwiazdą zespołu z Gdyni jest Josh Bostic. Amerykanin to świetny strzelec, a trener Przemysław Frasunkiewicz podkreśla również jego cechy przywódcze. W tym sezonie ma jeszcze więcej zadań niż w poprzednim, a do tego pewnie dojdzie pomoc w rozgrywaniu. Kto może go zatrzymać? Z pewnością Torin Dorn, który już wcześniej pokazywał spory potencjał – jest atletyczny i z pewnością stać go na dobre występy również w defensywie.

Mathieu Wojciechowski dostaje sporo minut od trenera Andrzeja Adamka i świetnie to wykorzystuje, będąc jednocześnie jednym z najważniejszych graczy ekipy z Wrocławia. Jego przeciwnikiem będzie przede wszystkim Ben Emelogu, który może zaskakiwać trójkami i bardzo twardą obroną. Który z tych zawodników zaprezentuje się lepiej? O tym przekonamy się już w sobotę. Transmisję ze spotkania przeprowadzi o godzinie 12:30 Polsat Sport.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24