14.10.2019 13:00 0 rp/TTM

Nowy żłobek w Krokowej spodobał się maluchom

Fot. Marek Trybański/TTM

Z nowego obiektu skorzysta 36 dzieci w wieku od kilku miesięcy do 3 lat, i to całkowicie za darmo. Środki, które były potrzebne do budowy żłobka, udało się pozyskać z projektu Unii Europejskiej.

To już drugi żłobek w gminie Krokowa. Z obiektu skorzystają dzieci w wieku od kilku miesięcy do trzeciego roku życia. Jak podkreślają rodzice, ich pociechy już zdążyły polubić nowe miejsce. I same – oficjalnie przeciąć wstęgę.

Moje dziecko codziennie nie może się doczekać przyjazdu do żłobka – komentuje pani Ada, mama malucha ze żłobka w Krokowej.

Obiekt funkcjonuje od września i składa się z kilku przestronnych, nowocześnie wyposażonych sal, w których dzieci zaczynają czuć się jak we własnych domach, choć początki były trudne.

Pamiętam, jak te dzieci jeszcze kilka tygodni temu chowały się pod stołem i płakały. Teraz panie w przedszkolu są już ciociami, a dzieci świetnie się tu bawią i czują – podkreśla Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Sam żłobek, Zgodnie z zasadami projektowymi z pieniędzy unijnych, będzie funkcjonował do grudnia 2020 roku, później samorząd będzie musiał też żłobek utrzymywać – zaznacza Grzegorz Zaczek, kierownik referatu inwestycji UG Krokowa.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Przedstawiciele samorządu nie kryją dumy i satysfakcji. Ich zdaniem, jeżeli nawet po okresie bezpłatnego funkcjonowania żłobka ten będzie wciąż miał chętnych, powstawać będą kolejne placówki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24