09.10.2019 09:30 0 mike

W Bolszewie poleje się krew, w szczytnym celu

Fot. archiwum TTM

Choć nie można jej ani kupić, ani wyprodukować, nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy jej nagle potrzebowali. Mowa o krwi, z której każdy potrzebujący może skorzystać, dzięki krwiodawcom – ludziom dobrej woli. Najbliższa okazja, by podzielić się krwią z innymi nadarzy się już w sobotę (12 października), w Bolszewie.

Tym razem zbiórka krwi nie będzie dedykowana określonej osobie. Niemniej i tak warto się do niej przyłączyć, dzieląc się tym, co najcenniejsze.

Warto pomagać, bo cały czas czekają ludzie, którzy potrzebują krwi. Pomagając, lepiej się czujemy. Mamy stałą ekipę, ale ciągle pojawiają się nowi krwiodawcy, co mnie bardzo cieszy – zaznacza Ewa Trocka, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Wejherowie.

Zbiórka krwi odbędzie się w godzinach 9:00–13:00, w krwiobusie, który będzie zaparkowany przed siedzibą OSP w Bolszewie.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18–65 lat. Aby podzielić się krwią, trzeba zabrać ze sobą jeden z ważnych dokumentów tożsamości, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka, książeczka wojskowa z wpisanym numerem PESEL). Przed pobraniem krwi należy spożyć lekki posiłek i wypić co najmniej pół litra wody. Przy rejestracji konieczne jest wypełnienie stosownego formularza.

Niekiedy tylko Twoja krew potrafi uratować ludzkie życie. Przyjdź i podaruj kawałek siebie! – zachęcają organizatorzy akcji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24