06.10.2019 15:30 3 raz

Wsparcie szkolnych jadalni nie dla Rumi

Zdjęcie ilustracyjnePixabay.com

Rząd nie wsparł finansowo wniosku władz Rumi złożonego do programu „Posiłek w domu i w szkole”. Przedstawiciele miejscowego magistratu nie składają jednak broni i zapowiadają walkę o dotacje w kolejnej jego edycji.

Rządowy program „Posiłek w domu i w szkole” ma na celu poprawę standardu funkcjonowania szkolnych kuchni i stołówek. Jak podaje biuletyn samorządowy Rumi, miasto wystąpiło z wnioskiem o udzielenie tego rodzaju wsparcia finansowego, jednak został on odrzucony.

Urzędnicy miejscy wnioskowali o wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach modułu, który przewidywał m.in. doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek, a więc posiadanie własnej kuchni i jadalni, lub doposażenie stołówek, które obecnie nie działają, a także wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków – podali autorzy biuletynu.

Wnioskowana pomoc miała objąć Szkołę Podstawową nr 4, Szkołę Podstawową nr 7, Szkołę Podstawową nr 10 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących.

W roku 2019 do objęcia wsparciem finansowym zakwalifikowano 44 szkoły. Niestety wśród nich nie ma placówek z Rumi – przyznali urzędnicy.

Jednocześnie zapewnili, że zgodnie z regulaminem będą składać wniosek ponownie w kolejnych edycjach projektu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24