03.10.2019 11:46 3 Gol/mat. pras.

Zza biurka na murawę. Samorządowcy z powiatu wejherowskiego z brązowym medalem

Mat. pras.

„Każdy mecz był dla nas ważny. Ale taki jest sport. Mało brakowało, abyśmy zagrali w upragnionym finale” – powiedział kapitan reprezentacji powiatu wejherowskiego, Sławomir Walczewski. Drużyna złożona z pracowników jednostek samorządowych na XI Mistrzostwach Polski Samorządowców w piłce nożnej w Rewalu wywalczyła brązowy medal.

W turnieju zespoły rywalizowały w dwóch grupach. Drużyna z powiatu wejherowskiego grała w „Oldboy 35 plus”. Na inaugurację mistrzostw w fazie grupowej samorządowcy z ziemi wejherowskiej pokonali Gminę Góra Kalwaria 4:2. Ze zwycięstwa cieszyli się także po spotkaniu z Gminą Nasielsk (2:1). W kolejnych dwóch meczach pierwszej rundy drużyna z Kaszub zremisowała z powiatem chodzieskim 2:2 i pokonała reprezentację powiatu puławskiego 6:4.

Los sprawił, że w rundzie finałowej rywalami naszego teamu były zespoły gmina Góra Kalwaria oraz reprezentacja ziemi pszczyńskiej. Pierwszy z tych zespołów drużyna z powiatu wejherowskiego pokonała 5:3. O tym, kto zagra w finale decydowało ostatnie spotkanie. Niestety, samorządowcy z Ziemi Wejherowskiej przegrali z samorządowcami z Ziemi Pszczyńskiej 1:3.

Ostatecznie tytuł Mistrza Polski powędrował do drużyny miasta Zielona Góra, drugie miejsce zajęła ziemia pszczyńska, a trzecie – powiat wejherowski.

Sportową postawą zespół Powiatu Wejherowskiego pokazał się z bardzo dobrej strony w tym turnieju. Pozostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie, co jak zwykle docenili organizatorzy. Myślę, że godnie reprezentowaliśmy nasz region. Udało się stworzyć ponownie drużynę, w której panowała super atmosfera. To było bardzo istotne w osiągnięciu tak dobrego miejsca w tych zawodach – mówi Bartłomiej Woźniak, koordynator wyjazdu w drużynie z powiatu wejherowskiego.

Każdy mecz był dla nas ważny. Ale taki jest sport. Mało brakowało, abyśmy zagrali w upragnionym finale. W przyszłym roku powalczymy ponownie o tytuł Mistrza Polski – relacjonuje kapitan Sławomir Walczewski. – *Naszym zachowaniem, zarówno na boisku, jak i poza nim, udowodniliśmy, że jesteśmy drużyną. Chcielibyśmy podziękować Zarządowi Powiatu Wejherowskiego, Pani Staroście, a także Prezydentowi Miasta Wejherowa, gdyż to właśnie dzięki ich przychylności nasz wyjazd był możliwy.

Skład reprezentacji powiatu wejherowskiego:

Sławomir Walczewski – kapitan, Maciej Syska, Marcin Piekut, Cezary Lewandowski, Sebastian Bojaruniec, Arkadiusz Pendowski, Damian Reszke, Krzysztof Jezierski, Remigiusz Sarbak, Wojciech Pionk oraz Michał Dąbrowski Koordynatorem wyjazdu był Bartłomiej Woźniak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24