28.09.2019 14:30 0 NW/rower.mevo.pl

Pół roku rowerów MEVO: 167 tysięcy użytkowników

Źródło: archiwum

Rower MEVO działa już pół roku. W tym czasie odnotowano aż 167 tysięcy użytkowników i ponad 2 miliony wypożyczeń. W połowie sierpnia z nowoczesnego systemu rowerowego skorzystało 142 tysiące osób, którzy wypożyczyli MEVO półtora miliona razy.

MEVO z każdym miesiącem cieszy się coraz większą popularnością. Jak czytamy na stronie rowermevo.pl na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot z rowerów skorzystało już 167 tysięcy osób. Ci, przez pół roku dokonali ponad dwóch milionów wypożyczeń. W połowie sierpnia z jednośladów skorzystało 142 tysiące rowerzystów, o czym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. Pokazuje to, że MEVO nie traci na zainteresowaniu, a wręcz przeciwnie – coraz częściej służy mieszkańcom w codziennym przemieszaniu się.

Prezes Zarządu Nextbike Polska Paweł Orłowski zapowiada, że rowerowe boom dopiero przed nami, ponieważ rowerzyści miejscy rosną w siłę. Rower IV generacji na stałe wpisał się już w krajobraz miast i gmin. Korzystają z niego osoby w wieku od 13 do 30 lat, którzy stanowią najliczniejszą grupę, bo aż blisko 94 tysiące. Prawie 43 procent, czyli około 71 tysięcy to użytkownicy w wieku od 30 do 65 lat. Aktywni są również seniorzy, choć jest ich najmniej ze wszystkich grup wiekowych – ponad 1 600 rowerzystów.

Wynik jaki udało się dotychczas uzyskać przez wszystkich korzystających z MEVO to aż 6,6 miliona zrobionych kilometrów. Jest to dystans, który pozwoliłby 17 razy dotrzeć na Księżyc. Jednoślady najchętniej wypożyczane są ze stacji w Gdańsku (11044 osób), Molo w Brzeźnie (ponad 21,5 tysięcy wypożyczeń), w Gdyni 12053 tysiąca użytkowników, a na Bulwarze Nadmorskim prawie 17 tysięcy. Liderem wśród wszystkich stacji pozostaje molo w Sopocie, z wynikiem ponad 26 tysięcy wypożyczeń.

Najpopularniejszą godziną jest 16:00-17:00. Jest to pora, kiedy najwięcej osób wraca z pracy. Średni czas trwania jednej przejażdżki to 24 minuty oraz pokonany dystans około 4 kilometrów.

Jak dowiadujemy się ze strony rowermevo.pl, do połowy października ma zostać wyprodukowana pełna flota 4080 sztuk rowerów MEVO. Do końca tygodnia na ulice gmin zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym wyjedzie 200 jednośladów. W kolejnym natomiast tygodniu dostarczone mają zostać następne partie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24