10.09.2019 12:20 8 NW

Pielgrzymi na dwóch kółkach przejechali z Rumi do Swarzewa

Fot. Marek Trybański/TTM

W minioną sobotę (7 września) z Rumi wyruszyła pielgrzymka rowerowa do Swarzewa, zorganizowana przez klub SAMA RAMA. W tym roku, w pielgrzymce wzięło udział 34 uczestników.

Trasa rozpoczęła się w Rumi, a celem było Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza. Pielgrzymka organizowana jest od wielu lat – pozwala na wyciszenie i modlitwę, w nieco innym wymiarze. Jak podkreślają organizatorzy, pielgrzymka – bez względu na to, czy piesza, czy rowerowa – ma swój duchowy wymiar.

Pielgrzymki do Swarzewa organizuję od kilkunastu lat. Któregoś razu podjąłem decyzję, że wielu osobom pokonanie tej trasy pieszo może sprawiać trudności, więc postanowiłem, że przesiądziemy się na rowery. W ten sposób więcej osób bierze udział w pielgrzymce – powiedział Roman Łuczak, organizator pielgrzymki rowerowej.

Fot. Marek Trybański/TTM

Rowerzyści musieli pokonać dystans 26 kilometrów. Do wspólnego pielgrzymowania dołączyli nie tylko mieszkańcy Rumi. Jednym z uczestników był pan Dariusz, który z Gdańska przyjechał do Rumi rowerem, by wspólnie z resztą wyruszyć do Swarzewa.

Jeżdżę z nimi dlatego, że sprawia mi to dużo przyjemności. W klubie są ludzie, z którymi się zaprzyjaźniliśmy. W czasie drogi raczej nie rozmawiamy. Jest to doskonały czas na wyciszenie i tzw. pielgrzymowanie – mówi Dariusz, jeden z uczestników przejazdu.

Fot. Marek Trybański/TTM

Trasa ta jest łatwiejsza do pokonania na rowerze niż pieszo, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem – wśród młodszych i tych starszych.

Niektóre osoby jadą z nami tylko do Swarzewa. Są jednak też tacy, którzy jadą z nami na nocleg do Jastrzębiej Góry – dodaje Roman Łuczak.

Fot. Marek Trybański/TTM

W tegorocznym rowerowym pielgrzymowaniu udział wzięły 34 osoby.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24