04.09.2019 14:08 1 Gol

Arka Gdynia otwiera sekcję w grę counter-strike

Mat. pras. Arki Gdynia

4 września w Arce Gdynia zostanie zapamiętany jako ten dzień, w którym Arka Gdynia eSports otwiera akademię Counter Strike: Global Offensive, i rozpoczyna do niej nabór. Każdy z fanów żółto-niebieskich będzie mógł spróbować swoich sił i zgłosić się na rekrutację. Po trójstopniowej selekcji wybrani zawodnicy będą szkoleni przez trenera w klubowym gaming roomie.

Idąc za przykładem klubów piłkarskich z Europy, Arka Gdynia wykonuje kolejny krok w kierunku esportu i rozpoczyna przygodę z tytułem niezwiązanym z piłką nożną. Klub przygotowuje się do sezonu FIFA 20, jednak poza wirtualnymi piłkarzami w specjalnie przygotowanym wraz z firmą Terra Computer Polska gaming roomie, w żółto-niebieskich barwach zobaczymy również zawodników CS:GO.

Aby dostać się do akademii klubu, gracze powinni wykazać się odpowiednim potencjałem. W CS:GO niezbędne jest posiadanie szeregu umiejętności, w rezultacie przyczyniających się do osiągnięcia sukcesu. Do najważniejszych z nich należy wyszczególnić: dobrą komunikację w zespole, radzenie sobie z presją, adekwatne reagowanie na zachowanie przeciwnika, inteligentne zarządzanie ekwipunkiem a przede wszystkim szybkie oraz precyzyjne strzelanie – mówi Dawid Żegliński, Manager Sekcji CS:GO Arka Gdynia eSports, odpowiedzialny za selekcję zawodników, przebieg treningów oraz rozwój i wyniki zespołu.

W celu zgłoszenia swojego udziału należy skorzystać z formularza dostępnego pod tym adresem.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września, lecz sama selekcja zacznie się wcześniej. Główne treningi będą odbywać się w gaming roomie znajdującym przy klubie, więc gracze biorący udział w rekrutacji powinni mieszkać w Gdyni lub okolicach.

Liczymy na duży udział kibiców Arki, aby móc złożyć jak najsilniejszą drużynę. Chcemy, aby mogli się u nas rozwijać i reprezentować na zawodach ogólnopolskich. Inwestycja w kolejną sekcję potwierdza zaangażowanie klubu w esport i pokazuje, że idziemy w dobrą stronę. Coraz więcej klubów zaczyna dostrzegać potencjał tego zjawiska, a dla nas jest to potwierdzenie, że otworzenie się na esport było dobrą decyzją – mówi Stanisław Wrzosek, menedżer ds. marketingu klubu.

Arka Gdynia prowadzi własną sekcję sportów elektronicznych, w której w sezonie FIFA 19 grali Bartosz „Bartas” Tritt, mający na swoim koncie tytuł Wicemistrza Świata i Wicemistrza Europy, czy Bartosz „bejott” Jakubowski, reprezentant kraju oraz jedyny przedstawiciel Polski w rozgrywkach międzynarodowych rangi regionalnej na platformie Xbox One.

Najważniejszymi rozgrywkami dla klubu w tym roku były eliminacje do Mistrzostw Świata oraz Ekstraklasa Games, czyli oficjalny turniej EA przy współpracy z Ekstraklasa SA.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24