02.09.2019 09:40 7 mike

Ochotniczki z Karlikowa w TOP 10 drużyn z całej Polski!

Źródło: OSP KSRG Karlikowo/Facebook

W dniach od 30 sierpnia do 1 września w Polanicy-Zdroju odbyły się XV Krajowej Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak mówią sami strażacy-ochotnicy, są to dla nich najważniejsze zmagania w roku. Dobre, 10. miejsce zajęła kobieca drużyna OSP z Karlikowa.

Zawody rozpoczęły się w miniony piątek ceremonią otwarcia. Tego samego dnia odbyła się konkurencja musztry. W tym przypadku drużyna z Karlikowa wypadła znakomicie, uzyskując 48/50 punktów i zajmując piąte miejsce. Właściwe zmagania zaplanowano na sobotę. Druhowie musieli się wykazać w poszczególnych konkurencjach, w tym w ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, nasze dziewczyny w ostatecznym rozrachunku uzyskały łączny czas 110,25 s co daje nam 10. miejsce w Polsce! – informuje na Facebooku OSP KSRG Karlikowo.

Źródło: OSP KSRG Karlikowo/Facebook

Źródło: OSP KSRG Karlikowo/Facebook

Tym samym był to najbardziej udany występ w historii. Nic dziwnego, że żeńska drużyna z Karlikowa została powitana z należnymi honorami, z udziałem władz samorządowych gminy Krokowa i mieszkańców.

W zmaganiach wzięło udział łącznie 38 najlepszych drużyn z całej Polski – 19 kobiecych i 19 męskich. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pełne wyniki zawodów w Polanicy-Zdroju są dostępne na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24