31.08.2019 14:30 1 raz

Rumia: Brakuje koszy na śmieci? Zgłoś to!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Pixabay.com

Mieszkańcy Rumi nie przechodzą do porządku dziennego nad przypadkami zaśmiecania miasta. Często interweniują w sprawie choćby przepełnionych koszy na śmieci lub ich braku. Nie wszyscy jednak wiedzą, że mogą to robić i gdzie zgłosić sprawę.

Jak podał samorządowy biuletyn Rumi, mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje lokalizacji nowych pojemników na śmieci.

Weryfikowaniem informacji od mieszkańców zajmuje się wspomniany już Wydział Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska – wyjaśniają urzędnicy.

I dodają, że decyzja o dostawieniu nowych pojemników uzależniona jest od kilku czynników – przede wszystkim odległości innych koszy oraz stopnia ich wykorzystania w danym obszarze.

Każdego roku na terenie Rumi dostawiane są kolejne kosze na śmieci, szczególnie na obszarach o zwiększonym natężeniu ruchu pieszego. W mieście rośnie też liczba pojemników dedykowanych właścicielom zwierząt. Do wydziału zgłosić można także informacje o konieczności opróżnienia kosza, np. w sytuacji, w której śmieci nie mieszczą się w pojemniku lub odpady są szczególnie uciążliwe dla otoczenia - podkreślają przedstawiciele rumskiego ratusza.

Kontakt do Wydziału Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Rumi - tel. 58 679 65 60.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24