10.08.2019 10:02 8 Kwt

Akcja ratunkowa na Jeziorze Żarnowieckim

źródło: KPP Wejherowo

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na Jeziorze Żarnowieckim w okolicach Nadola. Skuter wodny z dwoma osobami wywrócił się do góry dnem. Działania ratowniczo – interwencyjne przeprowadzili strażacy z Nadola, ratownicy WOPR i dzielnicowi z ogniwa wodnego.

W czwartek po południu na jeziorze Żarnowieckim odbyła się akcja ratunkowa. Dwie osoby poruszające się skuterem wpadły do wody.

  • Skuter z dwoma osobami (47 i 9 lat) około 500 m od brzegu zaczął nabierać wody i wywrócił się do góry dnem, dorosły i dziecko wpadli do jeziora, na szczęście byli wyposażeni w kamizelki ratunkowe. Pomoc wezwały osoby przebywające na plaży - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy, a następnie dzielnicowi zaczęli ustalać okoliczności i przebieg zdarzenia oraz sprawdzać wymagane dokumenty.

  • 47-latek nie posiadał uprawnień do pływania skuterem, a także pojazd którym pływał nie był zarejestrowany. Policjanci zastosowali w tym przypadku dwa postępowania mandatowe o łącznej kwocie 1000 zł. Następnie mundurowi ustalili, że skuter 47-latkowi udostępnił 34-latek. Również on został ukarany mandatem karnym, za wykroczenie udostępnienia skutera osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

źródło: KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24