02.11.2010 09:03 0

Mistrzostwa Redy w Unihokeju Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych

Na Hali SP nr 5 w Redzie odbyły się Mistrzostwa Redy w Unihokeju Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie.

Do turnieju stawiło się 6 drużyn: SP nr 2, SP nr 4 i SP nr 5 , które wystawiły swoje reprezentacje dziewcząt i chłopców.

Już w pierwszym z hokejowych meczów kipiało od emocji. Gospodarze, dziewczęta z SP nr 5 stosunkiem bramek 5:0 rozgromiły swoje koleżanki z SP nr 4. W kategorii chłopców niezwykle zaciętym okazał się mecz SP nr 4 i SP nr 5. Zawodnicy z "Piątki" w ostatnich sekundach meczu wyrównali na 1:1 i tak zakończyło się to spotkanie. Następnie dziewczęta z SP nr 2 zremisowały 1:1 z SP 5. Z kolei w meczu SP nr 2 i SP nr 5 w kategorii chłopców ze świetnej strony zaprezentowali się bardzo ofensywnie grający podopieczni Mariusza Wińskiego z SP nr 2. Jednak dwie udane kontry "gospodarzy" podcięły im skrzydła i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla "Piątki". W decydujących o miejscu na podium meczach dziewczęta z SP 2 wygrały z SP nr 4 1:0. Jednak było to za mało aby reprezentować Redę na Mistrzostwach Powiatu. Lepszy bilans bramkowy przy identycznej zdobyczy punktowej miała SP nr 5 i to dziewczęta tej szkoły otrzymały złote medale.

W kategorii chłopców ostatni mecz i wydarzenia z nim związane "mroziły krew w żyłach" zarówno wśród grajacych unihokeistów, jak i licznie zgromadzonych widzów.

Aby zdobyć I miejsce w Mistrzostwach, zawodnicy z Sp nr 4 musieli pokonać SP nr 2 minimum dwoma bramkami. I tak "czwórkowicze" zdominowali boisko. Akcje co rusz inicjował Allan de Nitto. Jednak to Patryk Urbaniak strzelił obie bramki zawodnikom z "dwójki" i tym samym został "królem strzelców" i najlepszym hokeistą turnieju.

Aby wyłonić ostatecznego zwycięzcę potrzebna była seria rzutów karnych pomiędzy SP nr 5 i SP nr 4 (oba zespoły zgromadziły po 4 pkt, w bezpośrednim meczu był remis, a bilans bramkowy 2:0).

Strzelając rzuty karne pewniej czuli się gospodarze z SP 5 i to własnie oni "rzutem na taśmę" przypieczetowali swoje I miejsce i udział w finale powiatowym (3.11.2010 w Wejherowie).

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły puchary od organizatora: redzkiego MOKSiR-u.

Zwycięzcy zagrali w składzie:

Dziewczęta SP nr 5: Pawelczyk Kamila, Ponschke Julianna, Stefańska Agata, Kobiella Paulina, Lademann Martyna, Hebel Klaudia, Rosenkranz Aneta

Chłopcy SP nr 5: Sobczak Paweł, Klebba Mateusz, Renusz Jakub, Szczypior Mateusz, Raszka Andrzej, Wałdowski Dawid, Brejski Bartosz, Czaja Dawid


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24