18.07.2019 14:00 7 Gol

Skorzystaj z darmowych warsztatów parkour w Wejherowie

Fot. TTM

Parkour jest aktywnością fizyczną polegającą na pokonywaniu przeszkód napotykanych na drodze. A jak ją wykonywać, aby nie zrobić sobie przy tym krzywdy będzie można dowiedzieć się na bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w piątek (19 lipca) na os. Przyjaźni w Wejherowie.

„Ojcem” parkour jest Francuz David Belle, który zastosował pierwsze elementy tego sportu, kiedy mieszkał na wsi i uprawiał biegi przełajowe. Kiedy przeprowadził się do Lisses, podparyskiego miasta zwanego ojczyzną free runningu, dostosował tricki które wykonywał podczas biegu przez las do miejskiej infrastruktury: betonowych murków i schodów, metalowych rur, ogrodzeń i w ten sposób stworzył podstawy parkour, sportu, który szuka wolności w pokonywaniu przestrzeni.

Pierwszy pokaz umiejętności free runnera zaprezentowano w filmie "Rush Hours" w którym zagrał właśnie Belle – przypomina portal le-parkourcom.pl.

Przypomnijmy, że w Wejherowie również można ćwiczyć elementy parkour. W czerwcu 2018 roku na osiedlu Przyjaźni udostępniono mieszkańcom Plac Sportów Miejskich, który powstał jako projekt w Wejherowskim Budżecie Obywatelskim.

W piątek (19 lipca) w godz. 11:00-12.30 odbędą się tam darmowe warsztaty parkour dla każdego. Organizatorzy, czyli Akademia Parkour w Wejherowie, zapraszają osoby powyżej 8 roku życia. Należy ze sobą wziąć wodę i wygodny strój.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24