11.07.2019 08:05 14 amb/KPP Puck

W terenie zabudowanym jechał ponad 110 km/h

Fot. KPP Puck

Pirat drogowy zatrzymany, przez trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu. Mieszkaniec Władysławowa w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, prowadził auto z prędkością 111 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i ukarali go mandatem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 lipca około godziny 21.00. Funkcjonariusze z puckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30 – letniego kierującego, który w terenie zabudowanym w jednej z miejscowości gminy Puck, kierował fordem z prędkością 111 km/h.

Nadmierna prędkość może skutkować nie tylko odebraniem prawa jazdy, ale jest też jedną z najczęściej powtarzających się przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych – przypomina pucka policja.

Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Mundurowi ukarali go za to mandatem. Zgodnie z obowiązującymi od maja 2015 roku przepisami, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, 30-letni mieszkaniec Władysławowa pozbawiony będzie uprawnień do kierowania samochodem przez najbliższe trzy miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24