10.07.2019 13:25 15 Kwt/KWP Gdańsk

Wypił 15 piw i kierował autem, kolejne konsumował w trakcie jazdy

żródło: KWP Gdańsk

We wtorkowy poranek (9 lipca) policjanci drogówki z Gdańska zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 50-latek z Gdańska kierował bmw i jednocześnie pił piwo, ponadto miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek na ul. Kartuskiej gdańscy policjanci ruchu drogowego kontrolowali stan trzeźwości kierowców. W pewnym momencie na punkt kontroli podjechał kierowca bmw.

Obok mężczyzny stało otwarte piwo, kolejna pusta puszka leżała na siedzeniu. Od kierowcy policjanci wyczuli zapach alkoholu. Okazało się, że siedzący za kierownicą 50-latek był pijany. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 3 promile alkoholu. Gdańszczanin przyznał się do tego, że kierował samochodem i jednocześnie pił alkohol, a w ciągu ostatniej doby wypił 15 piw – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Mężczyzna kierując autem miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązywał go od 2009 do 2021 roku. Gdańszczanin został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Teraz za naruszenie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości natomiast do 2 lat pozbawienia i utrata uprawnień do kierowania.

W samym tylko czerwcu funkcjonariusze z gdańskiej drogówki skontrolowali stan trzeźwości ponad 50 tys. kierowców. Wśród skontrolowanych kierowców, 229 kierowało pod wpływem alkoholu, w tym ponad stu kierowców samochodów i blisko 120 rowerzystów.

Przy znacznym stężeniu alkoholu w organizmie człowieka dochodzi do tak zwanego zjawiska widzenia tunelowego, co oznacza, że kąt widzenia takiej osoby zawęża się do kilku stopni. Tylko trzeźwy kierowca jest w stanie w porę zareagować na drodze


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24