04.07.2019 11:30 2 mike

Wejherowska hala wśród najlepszych w Polsce

Fot. TTM

Konkurencja była duża – projekty z wielkich miast, niektóre opiewające nawet na 35 milionów. Jednak to hala sportowa przy wejherowskiej „Samochodówce” uzyskała ogólnopolskie wyróżnienie. W środę (3 lipca) oficjalnie wręczona została nagroda II stopnia za „Budowę roku 2018”.

Halę sportową w Wejherowie otwarto pod koniec sierpnia 2018 roku. Jednak w środę w budynku oficjalnie zawieszono tablicę potwierdzającą wielki sukces.

Było to ogromne zdziwienie i jednocześnie zadowolenie, że otrzymaliśmy nagrodę II stopnia, a więc tylko krok dzieli nas od „Oskara budowlanego” – zaznacza Gabriela Lisius, starosta Wejherowski.

A konkurencja była naprawdę duża. Do konkursu zgłaszano projekty z większych miast, takich jak Gdańsk, Warszawa czy Poznań. Tym samym obiekt to największa hala sportowo-widowiskowa w powiecie wejherowskim, przystosowana do rozgrywania meczów na skalę krajową.

Odbyło się tutaj już pięć finałów wojewódzkich. Mamy bardzo dużą widownię. Rozgrywane są także mecze Tytanów. Teraz już liczba miejsc może być zbyt mała – mówi Anna Wilk, dyrektor PZS nr 4 w Wejherowie.

Istnieją wstępne plany powiększenia trybun. Być może zostanie zastosowana technologia umożliwiająca ich rozkładnie w trakcie meczów.

Hala jest zbudowana zgodnie z najnowszymi technologiami. Komisja, która oceniała projekty, też była pod wrażeniem. Dobre rozwiązania rozstały zastosowane zarówno w przypadku samej hali, jak i zaplecza – mówi Gabriela Lisius.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Hala ma 82 metry długości i 34 metry szerokości oraz 298 miejsc siedzących. Ponadto znajdują się w niej m.in. podłączenia do kamer, aby móc nagrywać i transmitować mecze. Jak podkreśla Mariusz Gustowski, wykonawca inwestycji, za sukcesem projektu stoi nowoczesna konstrukcja, która spełnia wszelkie współczesne wymogi.

Wreszcie spełniły się marzenia, by taka hala powstała. Obiekt jest naprawdę funkcjonalny i dobrze wykonany – dodaje Anna Wilk.

Oprócz hali sportowej, do obiektu przynależy także siłownia i sala fitness. To wszystko przyczynia się do promowania aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta. Realizacja projektu, łącznie z budową i wyposażeniem, opiewała na kwotę prawie 10 mln zł, z czego 3,2 mln pozyskano z ministerstwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24