25.06.2019 15:10 24 PM

Jeżdżą po Nordzie i odpowiadają na pytania o 500 plus

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Od 1 lipca program 500 plus obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia. Od tego dnia rodzice będą mogli drogą elektroniczną składać wnioski o świadczenie. Obecnie trwa kampania informacyjna, która we wtorek (25 czerwca) dotarła do Wejherowa.

Pomorskie jest jednym z województw o najwyższym współczynniku dzietności. Jestem pewien, że dzięki programowi o poszerzonej formule nadal będziemy liderem. W Pomorskiem od lipca obejmiemy świadczeniem ok. pół miliona dzieci – mówił w poniedziałek w Gdyni Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Zniknęło kryterium dochodowe, wcześniej pierwszego dziecka dofinansowanie 500 plus nie dotyczyło, chyba że rodzina wykazywała niskie dochody. Teraz – bez względu na zarobki – każde z dzieci, nawet jedyne, otrzyma to wsparcie.

Trwa promocja programu 500 plus, który uwzględnia każde dziecko w rodzinie. Przedstawiciele wojewody odwiedzają kolejne miasta i miejscowości i przekazują informacje o programie.

Wniosek od 1 lipca można złożyć drogą elektroniczną lub też drogą tradycyjną od 1 sierpnia w urzędach – wyjaśnia Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski.

Jeżeli ktoś się spóźni i złoży wniosek 1 września, otrzyma wyrównanie od 1 lipca; jeśli jednak przypomni sobie o wypełnieniu dokumentów dopiero 1 października, to wypłata nie będzie objęta wyrównaniem.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Kolejne terminy i miejsca spotkań informacyjnych znajdują się na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24