24.06.2019 14:02 0 raz

Do Bergen polecimy bezpośrednio norweskimi liniami

Źródło: Visit Norway

„Turysta pyta młodego mieszkańca Bergen w Norwegii: – Tu zawsze pada? – Nie wiem – opowiada chłopiec. – Mieszkam tu tylko 11 lat”. O tym, czy w Bergen pada non-stop, będzie można łatwiej się przekonać. Norweskie linie uruchamiają połączenia lotnicze z Gdańska do norweskiej stolicy deszczu.

Jak podaje pomorski samorząd, Norwegian Air Shuttle to drugie linie lotnicze, które będą obsługiwać trasę do norweskiego Bergen. Norweski przewoźnik lata również z Gdańska do Helsinek i Oslo.

Do tej pory trasa z Gdańska do Bergen obsługiwana była przez linie lotnicze Wizz Air. Kolejnym przewoźnikiem będzie Norwegian Air Shuttle. Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele – czytamy w komunikacie urzędu marszałkowskiego.

Pierwszy lot do Bergen zaplanowano na 27 października 2019 r. Wylot z Gdańska zaplanowano o godzinie 12:40 w czwartek i 10:25 w niedzielę.

Cieszymy się bardzo z rozwoju linii Norwegian w Gdańsku. Mimo że nie jest pierwszym przewoźnikiem operującym na tej trasie, jestem przekonany, że doskonale uzupełni ofertę lotów do Bergen. Pamiętajmy, że Norwegian jest przewoźnikiem sieciowym, który dodając z Gdańska kolejną trasę, otwiera jeszcze więcej możliwości przesiadkowych, w ramach swojej siatki połączeń – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24