14.06.2019 12:06 0 Gol

W Luzinie trenowała kadra Pomorza LZS

Fot. Archiwum Pomorskiego LZS

Bliższe poznanie się z zawodnikami i opanowanie podstawowych schematów gry – to główne elementy, nad jakimi pracowano podczas minionych konsultacji kadry Pomorza LZS z rocznika 2002/2003. Zgrupowanie odbyło się w Luzinie.

Łukasz Piszczek, Jakub Wawrzyniak czy Kamil Glik. Co łączy tych piłkarzy? Wszyscy swoje sportowe kariery zaczynali w ludowych klubach sportowych. Być może w ich ślady pójdą inni młodzi piłkarze z Pomorza. M.in. szansą dla nich są występy w kadrze Pomorza LZS dla rocznika 2002/2003, która powstała w ubiegłym roku. W mijającym tygodniu w Luzinie odbyły się konsultacje sztabu szkoleniowego z młodymi adeptami futbolu. Do ośrodka sportowego w podwejherowskiej wsi przyjechało 16 zawodników (ze względu na kończący się rok szkolny, nie wszyscy mogli się stawić).

Celem głównym konsultacji było opanowanie podstawowych schematów, w jaki sposób chcemy grać, oraz bliższe poznanie się zawodników, tak by współpraca na boisku była na jak najwyższym poziomie – mówi Paweł Radecki, trener kadry Pomorza LZS, który także dodaje, że podczas spotkania w Luzinie młodzi piłkarze przygotowywali się do meczów sparingowych czekających ich pod koniec czerwca. – Na ten moment kadra nie jest zamknięta. Zawodnicy z Luzina są powoływani na konsultacje, ale skład na mecze sparingowe zostanie określony po ostatniej konsultacji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Pomorska kadra LZS pod koniec czerwca zmierzy się z Olimpią Elbląg oraz Gwardią Koszalin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24