11.06.2019 12:49 0 Gol

Piłkarki z Luzina awansowały do II ligi!

Mat. pras.

To prawdopodobnie jedne z najważniejszych bramek strzelonych przez Magdę Lińską, Karolinę Drewa i Oliwię Falk. Dzięki ich golom trzecioligowy GOSRiT Luzino pokonał Lew Lębork 5:3 i zagwarantował sobie awans do II ligi!

Ostatni ligowy mecz – i to przed luzińską publicznością – był zwieńczeniem całego znakomitego sezonu, w którym piłkarki GOSRiT zdobyły aż 131 goli! W 24 meczach wywalczyły 57 punktów. Odniosły 18 zwycięstw, 3 razy z remisowały i 3-krotnie poniosły porażki.

Sam awans nie był nadrzędnym celem, który sobie stawialiśmy. Na pewno pod względem fizycznym i motorycznym byliśmy dobrze przygotowani do tego sezonu – mówi Sylwester Piątek, trener GOSRiT Luzino.

Ale luzińskie zawodniczki już w trakcie sezonu potwierdzały, że mają mistrzowską formę. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Kaszub Cup Seniorek w Luzinie wywalczyły złote medale. Dodajmy, że piłkarki GOSRiT są także wicemistrzyniami VII Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka” (lipiec 2018).

Wracając do tegorocznych ligowych rozgrywek, luzinianki rozegrały już wszystkie swoje mecze. Ale do zakończenie sezonu pozostała jeszcze jedna kolejka (w III lidze występuje nieparzysta liczba zespołów). Dlatego zawodniczki GOSRiT rozpoczynają już okres roztrenowania. Natomiast przygotowania do nowego, już drugoligowego sezonu rozpoczną w połowie lipca.

To już będzie wyższy poziom, dlatego będziemy musieli rozejrzeć się za jakimś wzmocnieniami – dodaje szkoleniowiec.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24