06.06.2019 15:40 1 PM

Kaszubi i Kujawiacy połączyli się dzięki oficjalnej współpracy

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W środę (5 czerwca) gmina Wejherowo zainaugurowała formalną współpracę z gminą Inowrocław. Podpisanie umowy odbyło się w bibliotece w Bolszewie. Jak się okazuje, współpraca między gminami trwa już od dłuższego czasu. Wszystko zaczęło się od rzeźb i pleneru malarskiego.

Pan wójt, ja, nasi mieszkańcy, wszyscy kochamy miejsce, w którym przyszło nam żyć i działać – ta idea nas połączyła. Kaszubi są aktywni, Kujawiacy są aktywni, i chcielibyśmy, żeby to było osią naszej współpracy - mówi Tadeusz Kacprzak, wójt gminy Inowrocław.

Oba samorządy już planują kolejne spotkania. Za miesiąc w gminie Inowrocław odbędą się międzynarodowe zawody w rzeźbieniu piłami spalinowymi – weźmie w nich udział kapela z gminy Wejherowo. Z kolei przedstawiciele gminy Inowrocław przyjadą na tutejsze dożynki. Planowana jest również współpraca szkół i ośrodków kultury.

Jest szerokie pole do wspólnych działań, chodzi o to żeby poznawać swoje zwyczaje i tradycje, ale też na bieżąco współpracować w zakresie wymiany kulturalnej, kolonijnej – zaznacza wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło.

Obecnie gmina Wejherowo współpracuje z gminami z południa Polski, z Limanową i Ochotnicą Dolną.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24