06.06.2019 09:00 0 Gol

Piłkarki z Luzina ze srebrnym medalem w wojewódzkich finałach

Mat. pras.

Dziewczęca reprezentacja luzińskiej Szkoły Podstawowej nr 2 zajęła drugie miejsce podczas Finały Wojewódzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej. Skład drużyny opierał się na trzecioligowym zespole GOSRiT Luzino.

Drogę do gry w finałach luzińskiej piłkarski przeszły jak burza. W powiatowych eliminacjach podopieczne Grzegorza Semaka obroniły mistrzowski tytuł ziemi wejherowskiej sprzed roku. Następnie w półfinałach wojewódzkich, które odbyły się w Lęborku (zagrały 4 zespoły), drużyna dziewcząt SP nr 2 była faworytem. Zawodniczki z Luzina potwierdziły to na boisku, wygrywając kolejno: 2:0 z Lęborkiem, 3:1 z Kamienicą i 6:0 z Darżlubiem.

Wyżej zawieszona poprzeczka była już w finałach, które także rozegrano w Lęborku. Uczestniczyło w nich sześć najlepszych zespołów z województwa Pomorskiego. Piłkarki z Luzina, w rozgrywkach grupowych zajęły pierwsze miejsce, pokonując Gdańsk 2:1 i Gdynię 4:3. W półfinale wygrały z Łubianą 4:1. Jednak w bardzo wyrównanym meczu finałowym, po zaciętej walce do ostatniego gwizdka, przegrały 1:0 z Gdańskiem, zajmując ostatecznie drugie miejsce w województwie.

Skład zespołu SP nr 2 w Luzinie: Julia Fajter, Milena Fajter, Nikola Kankowska, Bernadetta Landowska, Andżelika Kotłowska, Wiktoria Miotk, Oliwia Falk, Julia Bargańska, Weronika Westphal, Samuela Landowska, Wiktoria Domańska. Opiekun: Grzegorz Semak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24