21.07.2011 09:49 0

Zakaz parkowania w centrum Gdyni

Władze miasta planują zmniejszyć liczbę miejsc parkingowych w centrum Gdyni. Na Al. Jana Pawła II, za kilka tygodni, zmniejszy się liczba miejsc parkingowych, przybędzie za to znaków zakazu.

Urzędnicy doszli do wniosku, że miejsce przy Molo Południowym powinno być przyjaźniejsze dla pieszych, tym bardziej, że ruch w tym miejscu jest bardzo duży. Nie oznacza to jednak, że samochody znikną z tego miejsca całkowicie. Planuje się ograniczyć możliwości postoju aut przy Al. Jana Pawła II.

Władze planują ograniczyć ruch przy Skwerze Kościuszki stawiając większą ilość znaków zakazu. Planuje się także postawić przeszkody na drogach. Aby akcja przyniosła skutek miasto chce skupić się przede wszystkim na egzekwowaniu przepisów, dlatego w centrum Gdyni pojawi się więcej patroli policji czy straży miejskiej.

Na Al. Jana Pawła II pozostanie tylko połowa miejsc parkingowych. Zmiany zostaną wprowadzone na przełomie sierpnia i września. Zmotoryzowani będą musieli korzystać z drogich parkingów wokół Skweru Kościuszki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24