25.05.2019 10:41 2 Kwt/ZKM Gdynia/UM Gdynia

Gdynia: Ulica płk. Dąbka zamknięta dla ruchu od strony Oksywia

fot. ZDiZ w Gdyni

Od soboty, 25 maja do niedzieli, 2 czerwca zamknięty został wlot ulicy płk. Dąbka na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatkowskiego od strony Oksywia i Babich Dołów. Objazd prowadzony będzie ulicą Unruga.

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ulic Kwiatkowskiego i płka Dąbka w Gdyni-Obłużu, od 25 maja do 2 czerwca 2019 r. zamknięta została dla ruchu ulica płka Dąbka od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego w kierunku przystanku "Turkusowa" (w obu kierunkach). Przejazd ul. Płka Dąbka z Oksywia w kierunku Pogórza oraz z Pogórza w kierunku Oksywia nie będzie możliwy.

Z dniem 25 maja 2019 r. tymczasowo zmienione zostaną trasy linii: K, 103, 128, 134, 141, 163, 182, 197, 282, 770, N10 i N40 (na liniach nocnych od nocy 24/25 maja). Ponadto, w celu zwiększenia oferty na ul. Stolarskiej i Cechowej po tymczasowym wycofaniu z tych ulic linii 141, zmieniona zostanie także trasa linii 196 oraz linii 128 w kursach z Oksywia. W przypadku linii: K, 128, 141, 163, 282, N10 i N40 wprowadzone zostaną objazdy zamkniętego fragmentu ulicy, natomiast trasy linii: 103, 134, 182 i 197 (oraz jednego z kursów linii K) zostaną skrócone od strony Oksywia – zamiast na pętli Obłuże Maciejewicza autobusy będą kończyć i rozpoczynać bieg na przystankach Dąbka - Zespół Szkół przy ul. płka Dąbka – informuje ZKM Gdynia.

Więcej informacji o zmianach w kursowaniu autobusów znajdują się na stronie ZKM Gdynia.

W trakcie obecnie prowadzonych prac w konstrukcji jezdni ulicy płk. Dąbka robotnicy natknęli się na kanał ciepłowniczy, którego nie było na mapach. Ze względu na jego zły stan techniczny konieczny jest demontaż starej magistrali i ułożenie nowej sieci. Pozostawienie ciepłociągu w obecnym stanie mogłoby spowodować poważną awarię i zniszczenie nowego odcinka drogi.

  • Skrzyżowanie ulicy płk. Dąbka z trasą Kwiatkowskiego to strategiczny węzeł komunikacyjny miasta, dlatego jest on modernizowany. To dla nas priorytet. Staramy się, aby utrudnienia były jak najmniej uciążliwe. Jadący w kierunku Oksywia i z Oksywia będą mogli skorzystać z objazdu ulicą Unruga - mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, prosząc jednocześnie o kilkudniową cierpliwość i wyrozumiałość uczestników ruchu.

Układ drogowy skrzyżowania ulicy płk. Dąbka z trasą Kwiatkowskiego jest modernizowany od października ubiegłego roku . Przebudowa znacznie poprawi komfort i czas przejazdu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24