16.05.2019 14:20 0 PM

Na co dzień pomagają, a dziś – świętowali

Fot. Marek Trybański/TTM

To okazja do podsumowania minionego roku czy do wręczenia odznaczeń i awansów, a także do pokazania swojej pracy mieszkańcom. Choć Dzień Strażaka już dawno za nami, to powiatowe obchody tego święta odbyły się w czwartek (16 maja) na wejherowskim rynku.

Podczas uroczystego apelu wręczono odznaczenia, wyróżnienie i awanse; otrzymało je 11 podoficerów i aspirant. Oficerskie awanse zostaną wręczone na obchodach wojewódzkich 28 maja w Gdańsku.

Czuję się zaszczycony, że doceniono mój trud i zaangażowanie. Myślę, że będzie mnie to motywowało do dalszej ciężkiej pracy – mówi mł. kpt. Mateusz Arent z JRG Wejherowo.

Mamy awanse, wyróżnienia, cieszymy się, że nasza służba jest zauważana przez przełożonych i przez społeczeństwo – dodaje st. bryg. Jacek Niewęgłowski, komendant powiatowy PSP w Wejherowie.

Dziś świętowali nie tylko strażacy zawodowi, ale również ochotnicy.

To dzień uroczysty, ale i miejsce upamiętnienia naszej służby – zaznacza Mirosław Józefowicz, prezes zarządu oddziału powiatowego związku OSP w Wejherowie.

Goście i mieszkańcy, którzy wzięli udział w uroczystości, mogli obejrzeć pojazdy pożarnicze i zapoznać się z ich wyposażeniem.

Dzień Strażaka obchodzony jest w Polsce od 2003 roku jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm RP. Przypada na 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24