20.07.2011 11:43 0

Wejherowo: Szykują się kolejne podwyżki biletów MZK

Przed nami kolejne podwyżki biletów autobusowych. Wszystko dlatego, że od 1 lipca każdy kierowca, który porusza się po wybranej sieci dróg płatnych pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, jest zobowiązany do korzystania z Systemu viaTOLL.

Bramki za każdy przejazd naliczają opłaty. Dotyczy to również autobusów komunikacji miejskiej, w tym także autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie, które poruszają się po krajowej szóstce.

Dlatego możemy się spodziewać kolejnych podwyżek. Prezes MZK Wejherowo wyliczył, że opłaty viaTOLL będą kosztowały 45 tys. zł na miesiąc. Za każdy kilometr przejechany ulicą, Gdańską i I Brygady Pancernej WP, MZK będzie musiało zapłacić 32 grosze. Przewoźnik nie ma pieniędzy, aby pokryć tak wysokie opłaty do budżetu państwa.

Oznaczać to może nawet 5 groszy podwyżki ceny biletu normalnego, 2-2,5 grosza na bilet ulgowy, natomiast na bilet okresowy 2-3 zł. Wzrostu cen biletów udałoby się uniknąć, gdyby komunikacja miejska w Polsce została zwolniona z opłat viaTOLL.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24