08.05.2019 11:32 0 mike/MOSG

Pracowity początek maja dla pograniczników z gdańskiego lotniska

Fot. MOSG

W ciągu minionych kilku dni funkcjonariusze straży granicznej, który na pracują w gdańskim porcie lotniczym, musieli interweniować wobec trzech osób. Zatrzymano poszukiwanego mężczyznę, niesfornego pasażera, który utrudniał start samolotu, oraz nietrzeźwego 44-latka.

We wtorek (7 maja) pogranicznicy z Gdańska zatrzymali 42-latka, który stawił się do odprawy granicznej na odlot samolotu do Londynu. Okazało się, że mężczyzna powinien przebywać za kratami.

W trakcie sprawdzania danych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku ustalili, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie w celu zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego. Powodem była zasądzona kara 349 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę w wysokości ponad 200 tys. zł – informują pogranicznicy z Gdańska.

Mężczyzna został skazany za popełnienie przestępstwa podatkowego. Ostatecznie, zamiast do Londynu, trafił do aresztu śledczego w Gdańsku.

Kolejny incydent miał miejsce na początku maja. Na wniosek kapitana samolotu z Holandii strażnicy graniczni podjęli interwencję wobec 47-letniego obywateli Indii.

Według załogi, mężczyzna nie wykonywał poleceń dowódcy statku powietrznego, nie chciał zająć swojego miejsca, pukał do kokpitu, by uzyskać informacje na temat opóźnienia startu. Po dotarciu funkcjonariuszy na pokład, podróżny dobrowolnie opuścił samolot. Ukarano go mandatem w wysokości 200 zł – podają gdańscy pogranicznicy.

Kilka dni później konieczna była interwencja wobec agresywnego 44-latka, który zakłócał porządek przed wyjściem z terminala do samolotu. Ponieważ był nietrzeźwy, nie został wpuszczony na pokład maszyny lecącej do Londynu. Badanie trzeźwości ujawniło, że 44-latek z województwa zachodniopomorskiego miał ponad promil alkoholu. Strażnicy przekazali go do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych i ukarali 500-złotowym mandatem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24