05.05.2019 10:30 0 raz

Kosakowo: Starsze i schorowane osoby mogą liczyć na ‘telepomoc’

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Osoby w starszym wieku, schorowane, które z różnych powodów nie uzyskują codziennej, stałej opieki rodziny, mogą liczyć na pewnego rodzaju opiekę zdalną. Władze gminy Kosakowo przypominają, że na terenie gminy funkcjonuje Teleopieka. I to za darmo.

Jak podaje serwis prasowy gminy Kosakowo, w ramach Teleopieki telefony linii stacjonarnej lub komórkowej są wyposażone w bezprzewodowy nadajnik alarmowy („czerwony przycisk alarmowy”). Dodatkowo w mieszkaniu zamontowany jest nadajnik, który pozwala na to, by system działał w całym domu.

Wciśnięcie „czerwonego przycisku alarmowego” powoduje natychmiastowe połączenie się z Centrum Operacyjno-Alarmowym, bez względu na porę dnia lub nocy. Pracownik centrum ocenia sytuację i zawiadamia osoby podane do kontaktu (np. dzieci, sąsiadów), a w razie potrzeby wzywa odpowiednie służby, np. pogotowie ratunkowe – wyjaśniają miejscowi urzędnicy.

I podkreślają, że wszyscy mieszkańcy Kosakowa i okolic, m.in. osoby powyżej 60. roku życia, samotne, niepełnosprawne, niesamodzielne, schorowane, przebywające w domach rodzinnych same przez wiele godzin, mogą skorzystać nieodpłatnie z usługi Teleopieki. Co niezmiernie ważne – całość kosztów ponosi gmina.

Realizacją usługi Teleopieki zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: osobiście w siedzibie GOPS w Kosakowie przy ul. Fiołkowej 2B w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9:00–13:00 lub telefonicznie: (58) 620 82 02, 797 098 918, 797 099 394.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24