24.04.2019 08:10 3 mike

Pracowita Wielkanoc policjantów z powiatu wejherowskiego

Fot. TTM

To nie były spokojne święta wielkanocne dla policjantów z powiatu wejherowskiego. Trzydzieści kolizji i śmiertelny wypadek – tak przedstawia się bilans świątecznego weekendu na drogach. Ponadto funkcjonariusze często musieli interweniować w miejscach publicznych i w prywatnych domach.

Przypomnijmy, że do najtragiczniejszego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (20 kwietnia), na drodze krajowej numer sześć w Rumi. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy na miejscu zginęła piesza, która najprawdopodobniej przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Trwa postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora. Poszukiwani są też świadkowie wypadku, o czym pisaliśmy tutaj.

Dzień później, również w Rumi, doszło do zderzenia dwóch osobówek. Interweniowali strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego. O tym zdarzeniu drogowym pisaliśmy w tym miejscu.

Fot. TTM

Akcja „Bezpieczna Wielkanoc” to również kontrola trzeźwości, prędkości i legitymowanie kierowców.

W tym przypadku policjanci prewencji z terenu powiatu również interweniowali wiele razy. Były to interwencje w miejscach publicznych i domowe. To był bardzo pracowity weekend – potwierdza asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Zatrzymano trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24