18.04.2019 15:40 65 PM

Teraz chcą protestować uczniowie. 'Czujemy się jak zakładnicy tego strajku'

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Uczniowie PZS w Redzie planują protestować przeciwko strajkowi nauczycieli. Jak sami mówią chcą żeby odbyły się matury i chcieliby mieć również możliwość poprawy ocen przed zakończeniem roku szkolnego. Obecna sytuacja w szkole im na to nie pozwala, zajęcia się nie odbywają, a oni sami mówią, że czują się zakładnikami strajku.

W środę na rynku manifestowali nauczyciele (więcej na ten temat tutaj, teraz ze swoimi postulatami chcą wystąpić uczniowie. Protest w redzkiej szkole ma się odbyć w najbliższą środę (24 kwietnia).

To ja byłam inicjatorem pomysłu z prośby wielu moich znajomych, którzy bali się odezwać pierwsi, bali się zorganizować takie wydarzenie. Pomyślałam sobie, że ja znam swoje prawa, znam ustawy, dlatego podjęłam się tego - mówi Zuzanna Wiśniewska, organizatorka strajku uczniowskiego w PZS Reda.

Wszystko zaczęło się od informacji, że w szkole mogłyby nie odbyć się matury. Pisaliśmy o tym tutaj.

Zdruzgotało mnie to bardzo. Nie wyobrażam sobie być teraz na miejscu tych maturzystów. Dla mnie to jest karygodne, skandaliczne i niedopuszczalne – zaznacza Zuzanna Wiśniewska - Rozumiemy nauczycieli, ale oni muszą też patrzeć na nas, a nie tylko na siebie. Powinni mieć serce do uczniów - dodaje.

Organizatorka liczy na to, że dołączy do niej większe grono uczniów i wszyscy razem w środę zamanifestują swoje postulaty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24