16.04.2019 14:08 25 PM

Czy strajk odbije się na maturzystach? Dyrektor PZS w Redzie uspokaja

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W poniedziałek informowaliśmy, że redzcy maturzyści mogą nie zostać dopuszczeni do egzaminu dojrzałości. Maila z taką informacją rozsyłała tamtejsza dyrektor, która teraz uspokaja i ma nadzieję, że do klasyfikacji dojdzie, a uczniowie napiszą maturę. Z kolei w Wejherowskim Elektryku radę pedagogiczną udało się zwołać wcześniej.

Dyrektor redzkiego Powiatowego Zespołu Szkół rozesłała informację o braku możliwości zatwierdzenia ocen końcowych ze względu na strajk. Treść informacji, która miała zostać rozesłana, trafiła do naszej redakcji od zaniepokojonych uczniów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Rodzice zostali przeze mnie poinformowali, że 15 kwietnia nie odbyła się klasyfikacja klas maturalnych, z uwagi na to, że nie zebrało się kworum, czyli odpowiednia liczba nauczycieli nie przybyła na radę pedagogiczną – wyjaśnia Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.

Dyrektor szkoły ma jednak nadzieję, że taki scenariusz się nie ziści.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, każde ze stron przeżywa bardzo trudny czas. Mam nadzieję, że do klasyfikacji dojdzie i PZS w Redzie zorganizuje egzamin maturalny, a wcześniej zakończenie klas maturalnych tak, jak w poprzednich latach – mówi Dorota Nowicka-Klimowicz. - W mojej szkole rady będę zwoływała w takim terminie, jak będzie pasowało nauczycielom i tak często, jak będzie to możliwe, żebyśmy doprowadzili do klasyfikacji – dodaje dyrektor.

Inaczej sytuacja wygląda w wejherowskim Elektryku, gdzie dmuchając na zimne, radę zwołano jeszcze przed strajkiem.

Zmieniliśmy termin rady klasyfikacyjnej na termin przed strajkiem. Młodzież miała wystarczający czas, żeby ewentualnie te oceny poprawić. Warunki klasyfikacji zostały spełnione. Zgodnie z harmonogramem rada miała odbyć się 16 kwietnia. Myślę, że tutaj było zrozumienie zarówno rady pedagogicznej jak i dyrekcji, rodziców i uczniów - tłumaczy Krystyna Grubba, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie.

Temat maturzystów i strajku miał zostać podjęty także podczas dzisiejszego, zamkniętego dla mediów, spotkania związkowców ze starostą wejherowskim.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24