18.07.2011 14:18 0

Gmina Linia: Co dalej ze szkołą w Strzepczu?

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzepczu od września nie będzie miał żadnego ucznia, ponieważ od trzech lat nie było chętnych na edukację w kaszubskiej szkole. Mimo to starostwo nie zamknie placówki. Powstanie w niej zielona szkoła dla dzieci i młodzieży.

Pomysłodawcą są władze powiatu wejherowskiego. Budynek zostanie zagospodarowany na organizację wyjazdowych lekcji ekologii dla uczniów szkół średnich. Mają tam przyjeżdżać uczniowie z wejherowskich szkół średnich, być może także i puckich.

Starostwo policzyło, że utrzymanie budynku będzie kosztowało co najmniej 20 tys. zł. Obiekt był niedawno modernizowany, dlatego władzom zależy na tym aby go jak najlepiej wykorzystać. Przemawia za tym głównie najnowocześniejszy w całym powiecie system ogrzewania, świeżo wyremontowane pomieszczenia lekcyjne, nowa elewacja oraz profesjonalne boisko.

Trwają rozmowy z władzami gminy Linia. Na najbliższej sesji ma odbyć się głosowanie nad uchwałą o likwidacji szkoły. Kadra pedagogiczna nie straci pracy. Nauczyciele oraz dyrektor szkoły zostaną przeniesieni do szkół w Wejherowie. Planuje się pozostawić kaszubski akcent szkoły w Strzepczu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24