18.04.2019 17:30 0 Kwt

Wielkanoc będzie ciepła i wiosenna

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

W Wielkanoc zapowiada się niezwykle wiosenna pogoda. Temperatura dochodzić będzie nawet do 19 stopni Celsjusza. Najcieplejszym dniem będzie Poniedziałek Wielkanocny.

W poniedziałek zupełna zmiana pogody. Przez Polskę z północy na południe przemieści się chłodny front atmosferyczny (rys. 1), który przyniesie porywisty wiatr, deszcz, lokalnie burze, a wieczorem i w nocy także deszcz ze śniegiem i śnieg.

Tegoroczne święta będą wyjątkowo ciepłe, warto już dziś zaplanować wolny czas na łonie natury.

Silny wyż zapewniać nam będzie dużą ilość słońca zmieniając jedynie położenie, ze Skandynawii rozpocznie wędrówkę nad Ukrainę i Rosję, w związku z czym zmieni się cyrkulacja z północno wschodniej na wschodnią i południowo wschodnią. Wstępna wersja Wielkanocy wygląda następująco – sucho, bez opadów, wiatr słaby ze wschodu i najcieplejszy ze wszystkich dni Lany Poniedzialek. Należy jednak uwzględnić, że w pasie pobrzeża możliwa będzie w najbliższych dniach / morska bryza – informuje Info Meteo Elbląg..

W Wielki Piątek (19 kwietnia) w powiecie wejherowskim i puckim także zapowiada się także słoneczna pogoda. Termometry wskażą od 9 do 15°C, a barometry 1036 hPa.

Z kolei w Wielką Sobotę (20 kwietnia) należy się spodziewać niewielkiego zachmurzenia. Średnia temperatura za dnia wyniesie około 12°C, natomiast ciśnienie wyniesie 1030 hPa i będzie spadać.

W Wielkanoc (21 kwietnia) będzie jeszcze cieplej, termometry wskażą do 15°C, będzie jednak pochmurno, z niewielkimi przejaśnieniami. Ciśnienie spadnie i wyniesie 1021 hPa.

Lany Poniedziałek zapowiada się wyjątkowo ładnie, a na Pomorzu temperatura podskoczy do 19°C. Barometry wskażą 1015 hPA, a wiatr w porywach osiągnie do 25 km/h.

źródło: windy.com

Sprawdź aktualną prędkość i kierunek wiatru:

Sprawdź temperaturę powietrza w regionie:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24