18.07.2011 13:41 0

Wejherowo: Dwunastu nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych

Policjanci z powiatu wejherowskiego na drogach powiatu w miniony weekend zatrzymali aż dwunastu kierujących pod wpływem alkoholu. Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat natomiast za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywny nawet do 5 tys. złotych oraz 10 punktów karnych.

Od piątku do niedzielni (15.07.2011 - 17.07.2011) policjanci z wejherowskiej drogówki oraz z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego, a także z Rumi oraz Luzina zatrzymali aż 12 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Z tego aż 9 kierowców było w stanie nietrzeźwości. Pozostali trzej kierowcy byli w stanie po spożyciu alkoholu, a więc popełnili wykroczenie.

Pięciu zatrzymanych to rowerzyści, jeden motorowerzysta oraz pięciu kierowców samochodów osobowych. Policjanci z Rumi na ul. Żwirki i Wigury zauważyli rowerzystę, który jechał całą szerokością drogi „wężykiem”. Badanie alko-testem wykazało, że 52-latek miał prawie 3 promile.

Pozostali zatrzymani kierowcy od pół promila do 2 promili alkoholu w organizmie. Jedynie trzej zatrzymani kierowcy mieli od 0,2 do niespełna 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do kierowania, nawet dożywotnio. Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywny nawet do 5 tys. złotych oraz 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają i apelują!

Wielu zatrzymywanych przez funkcjonariuszy nietrzeźwych kierowców to kierowcy będący na kacu. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem na kacu to nic innego jak jazda pod wpływem alkoholu.

Kierowco! Pamiętaj, jeśli wieczorem spożyłeś alkohol to rano jest on nadal w twoim organizmie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24