14.04.2019 19:20 1 Kwt

Rumia: Sezon duathlonowy oficjalnie rozpoczęty

W niedzielę 14 kwietnia w Rumi rozpoczął się sezon duathlonowy na Pomorzu! Podczas mistrzostw Polski na dystansie sprint zawodnicy rywalizowali w trzech wyścigach o 30 kompletów medali.

Zawody wygrali Maria Cześnik, czyli uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie (01:04:22) oraz Sylwester Kuster, medalista Mistrzostw Polski w Triathlonie (00:57:18).

Atutem rumskiej imprezy były trasy, które z jednej strony pozwalają kibicom i bliskim zawodników na stałe śledzenie rywalizacji, a z drugiej są płaskie i szybkie. Trasa została tak przygotowana, aby można było bić rekordy.

Zawody w Rumi to nie tylko duathlon, organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych mieszkańcach miasta. Zanim na trasę wyruszyli zawodnicy walczący o medale mistrzostw Polski, przeprowadzone zostały biegi dla dzieci na dystansach 300, 600 i 1000 metrów. Dzieci w wieku 4-5 lat pobiegły na 300 metrów, grupa w wieku 6-9 lat rywalizowała na 600 m, natomiast młodzież w wieku od 10 do 15 lat zmierzyła się na dystansie 1000 metrów.

fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska fot. Ania Grzymkowska