18.07.2011 11:42 0

Wejherowo: Gryf ma nowych zawodników

Dawid Burzyński oraz Mateusz Toporkiewicz w najbliższym sezonie będą reprezentować Gryfa Orlex Wejherowo. Obaj piłkarze to silne wzmocnienie ekipy z Wzgórza Wolności.

Mateusz Toporkiewicz urodził się 13 lutego 1991 roku w Słubicach. Dwudziestoletni zawodnik w przerwie letniej był bardzo bliski podpisania kontraktu z Zawiszą Bydgoszcz, jednak bydgoski klub nie doszedł do porozumienia z Polonią Słubice w sprawie kwoty odstępnego i Toporkiewicz po negocjacjach będzie reprezentował żółto – czarne barwy zespołu z Wejherowa.

Mateusz zaczynał swoją przygodę z piłką w Polonii Słubice i tam grał do 2010 roku, następnie został wypożyczony do Orła Międzyrzecz. W ostatnim sezonie wystąpił w 22 spotkaniach, w tym w 18 w pierwszej „11”, strzelił 12 bramek i został dzięki temu królem strzelców swojej drużyny. Nowy zawodnik trenera Grzegorz Nicińskiego ma świetne warunki fizyczne, waży 79 kilogramów i mierzy 187 centymetrów.

Obunożny ofensywny zawodnik jest uniwersalny i może grać na wielu pozycjach,. Urodzony 21 stycznia 1991 w Krakowie jest drugim po Mateuszu Toporkiewiczu młodzieżowcem, który walczyć będzie o miejsce w składzie Gryfa. Jest wychowankiem Wisły Kraków. W swojej karierze występował również w klubach: Kmita Zabierzów (III liga małopolsko – świętokrzyska) oraz Przebój Wolbrom (III liga małopolsko – świętokrzyska). W minionym sezonie 2010/2011 wystąpił na trzecioligowych boiskach w 19 meczach, w tym w jedenastu w pierwszym składzie, strzelając przy tym 6 bramek. Dawid waży 75 kilogramów i mierzy sobie 179 centymetry wzrostu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24