07.04.2019 19:35 0 raz

Pola Nadziei po raz kolejny zakwitły dla hospicjów

TTM

W niedzielę (7 kwietnia) na Pomorzu już po raz ósmy zakwitły Pola Nadziei. Inicjatywa jest dedykowana przede wszystkim pacjentom hospicjów, ale też ich zespołom i wolontariuszom. Symbol akcji, żonkil, otrzymają wszyscy darczyńcy, którzy zechcieli wrzucić datek do skarbonek wolontariuszy.


Aktualizacja 9 kwietnia godz. 15:40

Dla puckiego hospicjum zebrano ponad 168 tys. zł.


Pola Nadziei na Pomorzu, czyli Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi pozwalają zebrać środki na rzecz hospicjów.

To ogromne wsparcie dla hospicjów, których misją jest zapewnianie osobom u kresu życia jak najlepszej opieki. Zespół hospicyjny to grono specjalistów, którzy otaczają wsparciem chorych: dorosłych i dzieci. Lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, pracownicy socjalni, rehabilitanci i wolontariusze dbają o jak największy komfort pacjentów. Opieka hospicyjna świadczona jest zarówno stacjonarnie, w Domach Hospicyjnych, ale także w domach chorych, do których zespół hospicyjny dojeżdża z regularnymi wizytami – wyjaśniała Monika Mionskowska z fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom.

TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM

W 2019 roku Pola Nadziei organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks.E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św.Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio.

Pola Nadziei 2019 są też okazją do zamanifestowania wsparcia dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, rehabilitantów i innych osób, które na co dzień towarzyszą ciężko chorym osobom.

W 2018 roku dzięki kweście udało się zebrać 663 225,37 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24