05.04.2019 09:05 0 PM/gdynia.pl

Gigantyczne, barwnie pomalowane, luksusowe – wycieczkowce wkrótce w Gdyni

Norwegian Getaway / fot. Michał Czacharowski/gdynia.pl

W tym sezonie Gdynię odwiedzi 20 statków, które cumować będą 51 razy. Pierwszy przypłynie już 24 kwietnia. Statki zazwyczaj cumują przy Nabrzeżu Francuskim.

Wkrótce w Gdyni rozpocznie się sezon wizyt wycieczkowców. Jako pierwsza, wpłynie MSC Poesia, która gościć będzie w mieście trzy razy: 24 kwietnia, 5 i 16 maja.

W tym roku rekord znów należał będzie do Norwegian Getaway. Najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port, pierwszy raz przypłynął do Gdyni 23 czerwca 2017 r.

Pływający pod banderą Bahamów Norwegian Getaway, należący do armatora Norwegian Cruise Line, liczy 325,7 metrów długości (GT 145,655), a na jego pokładzie znajduje się ponad 2000 kabin i apartamentów zdolnych pomieścić niemal 4000 pasażerów. W tym roku gościć go będziemy dwukrotnie: 27 czerwca i 20 sierpnia – czytamy na stronie Gdynia.pl.

Drugi pod względem wielkości jest mv  „Mein Schiff 1” (315,7 m). W całym sezonie 2019 roku statek odwiedzi gdyński port  cztery razy – po raz pierwszy 29 maja. Jednostka może zabrać na pokład prawie 2900 pasażerów, a załoga liczy 1000 osób, ale to nie wszystko.

Dobrą wiadomość mamy dla wielbicieli legendarnej linii Cunard, będącej od wielu lat synonimem luksusu i eleganckich podróży. Cunard wysyła w tym roku do Gdyni ponownie Queen Victorię, która gościła u nas w 2008 r. Zarówno kiedyś, jak i obecnie na statkach Cunarda w luksusowych wnętrzach i salonach wznosi się toasty najlepszym szampanem, w przepięknych salach balowych tańczy się walca, a we wspaniałych restauracjach degustuje się znakomite dania najlepszych kuchni świata. Królowa przypłynie do gdyńskiego portu 24 maja i 3 września – informuje UM Gdynia.

Rekordzistą pod względem ilości zawinięć do Gdyni będzie w tym roku AIDAmar, która przypłynie aż 16 razy.

Ostatni statek pasażerski przypłynie 7 października.

Aktualne zestawienie statków turystycznych, które zawiną do Gdyni w 2019 r. wraz z godzinami przypłynięcia i wypłynięcia znajduje się na stronie Portu Gdynia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24