21.03.2019 12:01 0 Kwt/UM Gdynia

Gdynia: Newralgiczne skrzyżowanie w przebudowie

Fot. Marcin Mielewski/gdynia.pl

Rozpoczynają się prace na jednym ze strategicznych węzłów komunikacyjnych w Gdyni. Przebudowie ulegnie układ ulic Tadeusza Wendy, Węglowej, Portowej i św. Piotra. Od czwartku (21 marca) na tym obszarze obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Skomplikowane skrzyżowanie ulic T. Wendy, Węglowej, Portowej i św. Piotra jest jedną z ważniejszych arterii Gdyni. Dzięki zmodyfikowaniu połączenia ulic, obecny układ ulegnie uproszczeniu.

Zastąpi go tradycyjne, czterowylotowe skrzyżowanie. W jego obrębie powstanie także sygnalizacja świetlna, co znacząco usprawni organizację ruchu. Inwestycja to również dobra wiadomość dla rowerzystów i pieszych. Ulica Węglowa (na odcinku od skrzyżowania z ul. Portową do ul. Bernarda Chrzanowskiego) zostanie wyłączona z ruchu samochodowego oraz zamieniona w deptak przeznaczony dla amatorów dwóch kółek i przechodniów – informuje gdyński magistrat.

W związku z remontem zamknięto ulicę Wendy na odcinku pomiędzy ulicami św. Piotra i Bernarda Chrzanowskiego, a ruch z ul. Wendy zostanie skierowany na ul. Węglową. W najbliższym czasie nie przejedziemy też ul. św. Piotra na odcinku pomiędzy ul. Wendy a budynkiem nr 21. Ruch z tej ulicy zostanie skierowany w ul. św. Wojciecha. Natomiast przystanek autobusowy „Portowa” zostanie przeniesiony na ul. Węglową. Realizacja tego etapu robót ma zakończyć się w czerwcu.

Układ drogowy zostanie przebudowany dzięki firmom deweloperskim, które w jego pobliżu realizują dwa projekty budowlane. Wartość inwestycji to niemal 10,5 mln zł brutto. Zgodnie z umową, wykonawca ma 16 miesięcy na oddanie skrzyżowania do użytku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24