20.03.2019 15:10 4 PM

Miały być tylko kosmetyczne poprawki – skończyło się na dużym remoncie

Fot. Marek Trybański/TTM

Zamiast fontanny na rynku w Wejherowie jest na razie wielka dziura. Mieszkańcy zastanawiają się, co powstanie w tym miejscu. My już wiemy – fontanna wróci, ale jej ostateczna forma nie jest jeszcze znana.

W ubiegłym roku po sezonie letnim miasto chciało przeprowadzić niewielką renowację fontanny, która znajduje się na rynku, jednak po okryciu kolejnych płytek na jaw wyszło, że obiekt będzie potrzebował większego remontu.

Okazało się, że problem jest znacznie głębszy. Znajduje się właśnie w tej technologii, która jest pod spodem. Dodatkowo doszło do uszkodzenia fontanny od wewnątrz, więc trzeba było zmienić plan działań. Musieliśmy przygotować znacznie bardziej zaawansowane projekty remontowe – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Kształt fontanny nie ma się zmienić, może jednak się pojawić jakiś nowy element. Decyzje w tej sprawie będą podejmowane na bieżąco.

Być może pojawi się coś na środku fontanny, co podniesie jej atrakcyjność. Jest to ściśle powiązane z ciśnieniem wody – dodaje Beata Rutkiewicz.

W planach jest uruchomienie obiektu na koniec maja.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24