16.03.2019 13:01 1 Kwt/UM Gdynia

Gdynia zakwitnie tysiącami krokusów, narcyzów i tulipanów

Źródło: UM Gdynia

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią – Gdynia znów rozkwitnie dziesiątkami kolorów. Wszystko za sprawą zespołu fachowców z Biura Ogrodnika Miasta.

Jako pierwsze pojawią się wesołe, krokusowe polany. Możemy już zauważyć rozkwitające krokusy z nasadzeń sprzed kilku lat na ulicy Unruga i zjeździe z obwodnicy w Chyloni.

Co roku Biuro Ogrodnika Miasta gospodaruje kolejne pasy zieleni i sadzi na nich kolorowe kwiaty. Nie inaczej było ubiegłej zimy i jesieni – wtedy bowiem miały miejsce nasadzenia roślin cebulowych, które wzejdą nadchodzącej wiosny. Nowe rośliny pojawią się w pięciu dzielnicach, w liczbie łącznie około 20 tysięcy sztuk – informuje gdyński urząd miasta.

Po krokusach przyjdzie czas na żółte oraz biało-pomarańczowe narcyzy. Te zakwitną na okrągłym placu zieleni u zbiegu ulic Wiczlińskiej i Kardynała Wyszyńskiego w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. Kolejna odmiana tych kwiatów, tym razem o jasnożółtej barwie, pojawi się na Oksywiu.

Natomiast na rondzie przy ul. Śmidowicza i ul. Grudzińskiego, czyli na Oksywiu Dolnym, wzejdą również dwa rodzaje tulipanów. Kompozycję w tym miejscu uzupełnią szachownice kostkowate. Tulipany będzie można podziwiać również w Wielkim Kacku, a dokładniej – przy pętli Fikakowo na ul. Gryfa Pomorskiego. Pojawią się tam w dwóch odcieniach czerwieni.

W centrum Dąbrowy, przy skrzyżowaniu ulic Nowowiczlińskiej i Rdestowej, posadzono czosnki ozdobne oraz krokusy w odmianie Vanguard.

Ciekawa kompozycja powstanie na wjeździe do Gdyni od strony Rumi. Na pasie zieleni pomiędzy jezdniami ul. Hutniczej nasadzono białą odmianę narcyzów oraz trzy rodzaje tulipanów – purpurowe, różowe oraz w kolorze pomarańczowo-łososiowym.

Dzięki zastosowaniu różnych gatunków i odmian kwiatów, każde z miejsc będzie miało swój indywidualny charakter.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24