03.03.2019 13:30 0 raz

Ruszyły zapisy na kwietniowy Bieg Piaśnicki

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

To jedna z ważniejszych imprez sportowo-patriotycznych na Nordzie. Podczas Biegu Piaśnickiego Miłośnicy uprawiania sportów na świeżym powietrzu po raz kolejny upamiętnią ofiary jednej z największych zbrodni popełnionych w czasie II wojny światowej. Można już się wpisywać na listę startową.

Bieg Piaśnicki to niezwykła impreza prowadząca zawodników przez 10 km od Wejherowa do samej Piaśnicy. Jak podkreślają organizatorzy, zadaniem jest kultywowanie pamięci o zbrodni hitlerowskiej popełnionej w Piaśnicy.

Podczas II Wojny Światowej zamordowano tam tysiące osób, głównie przedstawicieli elity politycznej, gospodarczej i kulturalnej z Pomorza Gdańskiego, a także osoby przewożone koleją z terenów Trzeciej Rzeszy – przypominają. – Bieg jest organizowany przez Gminę Wejherowo i The North Event. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, która pokazuje, że Pomorzanie są aktywni i chcą pamiętać o historii, również tej bolesnej.

Miasteczko zawodów znajdować się będzie na parkingu przy Sanktuarium w Piaśnicy, stamtąd zawodnicy zostaną przetransportowani autokarami na start do Wejherowa, na ul. Ofiar Piaśnicy. Na bieg można zapisać się tutaj. Imprezę zaplanowano na 6 kwietnia 2019 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24