21.02.2019 13:00 1 Gol

Strzelił bramkę Legii w Pucharze Polski. Teraz będzie grał dla Stolema Gniewino

Fot. archiwum TTM

Były piłkarz m.in. Gryfa Wejherowo, Tomasz Kotwica, wzmocnił szeregi czwartoligowego Stolema Gniewino. Kibice z grodu Wejhera kojarzą pomocnika m.in. ze strzelenia bramki Legii Warszawa w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Tomasz Kotwica swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał w zespole Mewa Gniew. W kolejnych szczeblach swojej kariery pomocnik urodzony w 1986 roku reprezentował m.in. takie kluby, jak: Wisła Tczew, Polonia Warszawa, Dolcan Ząbki, Radomiak Radom, Wigry Suwałki, Gryf 2009 Tczew, Gryf Wejherowo czy Wikęd Luzino. Jednak największe sukcesy Kotwica świętował z klubem ze Wzgórza Wolności.

Z Gryfem Tomasz Kotwica – jako zawodnik – po raz pierwszy w historii klubu awansował do II ligi oraz zagrał w 2012 roku w ćwierćfinale Pucharu Polski. W pamiętnym meczu przy Łazienkowskiej, dzięki bramce strzelonej właśnie przez obecnie 32-latka, WKS prowadził 1:0 (ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1; w Wejherowie Legia wygrała 3:0).

Dwa lata później z powodu problemów z kontuzją wiązadła krzyżowego Kotwica postanowił zawiesić korki na kołku i zasiadł na ławce trenerskiej. Swoją szansę jako szkoleniowiec dostał właśnie w wejherowskim Gryfie. Żółto-czarni grali wówczas w III lidze, ale pod wodzą Kotwicy wywalczyli awans na drugoligowy szczebel. Z funkcją trenera w WKS-ie pożegnał się rok później w 2015 roku. Za namową Wikędu Luzino Kotwica postanowił wrócić na murawę boiska i reprezentował barwy luzińskiego zespołu. Natomiast od rundy wiosennej sezonu 2018/2019 IV ligi pomocnik wzmocnił szeregi Stolema Gniewino.

Już pierwszy sparing pokazał, że będzie to dla nas duże wzmocnienie. Tomasz Kotwica będzie tworzył parę stoperów razem z Krzysztofem JezierskimTomasz Dołotko, trener Stolema Gniewno.

Runda wiosenna w IV lidze zainaugurowana zostanie w weekend 2/3 marca. Stolem na wyjeździe zagra z Gedanią Gdańsk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24