08.02.2019 11:52 0 Gol

Reprezentacja SP nr 3 w Redzie pojedzie na półfinały wojewódzkie

Fot. Archiwum PZPOW

Z samymi zwycięstwami na koncie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie zasłużenie została zwycięzcą Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. W nagrodę młodzi redzcy siatkarze będą reprezentować powiat wejherowski w półfinale wojewódzkim.

Ponad 70 zawodników z 7 szkół z powiatu wejherowskiego rywalizowało w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. Turniej zorganizowano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi.

Mecze były bardzo wyrównane – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Zdecydowanie najlepiej podczas zawodów poradziła sobie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie. Chłopcy w swojej grupie wygrali wszystkie mecze (pokonując SP nr 5 w Wejherowie, SP w Gniewinie i SP w Lini), by następnie również w wielkim finale zwyciężając gospodarzy rumską SP nr 9 2:1. W meczu o trzecie miejsce SP w Lini pokonała SP w Bolszewie. Najlepsze drużyny otrzymały statuetki, medale i dyplomy, a mistrz dodatkowo awansował do półfinału wojewódzkiego, które odbędzie się w powiecie kartuskim.

Klasyfikacja generalna:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie ( Tymon Bogacki, Antoni Elwart, Jan Gruchała, Jakub Hałasa, Oliwier Muc, Maciej Naczk, Kacper Nurczyński, Szymon Paluch, Michał Pol, Jakub Wenta, opiekun drużyny – Kornel Manuszewski)
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Lini
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolszewie
  • V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie
  • VI miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie – Karczemkach
  • VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Gniewinie

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24