10.02.2019 10:33 16 Kwt/SM Gdynia

Straż Miejska sprawdzi czym palimy w piecach

fot. SM Gdynia

Gdyńscy strażnicy miejscy ponownie pobierają próbki popiołu z pieców, w których nie wolno palić m.in. torbami foliowymi, butelkami, oponami czy lakierowanymi meblami. Większość ludzi zapomina o tym, dlatego strażnicy postanowili przeprowadzać kontrole i ukarać sprawców.

W najbliższym czasie strażnicy sprawdzą adresy gdynian, którzy już wcześniej zanieczyszczali powietrze spalając niebezpieczne dla zdrowia odpady.

Obiektem zainteresowań strażników są te adresy, pod którymi było najwięcej zgłoszeń dotyczących uciążliwego zadymienia. Tam gdzie jest podejrzenie palenia odpadów oraz miejsc, w których dochodziło już wcześniej to tego wykroczenia i były nakładane mandaty. W tym roku pobrano już 20 takich próbek na terenie Gdyni - informuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy gdyńskiej straży miejskiej.

Przypomnijmy, że do tej pory ukarano już ośmiu gdynian. Za wykroczenie polegające na spalaniu odpadów grozi mandat w wysokości do 500 złotych lub kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Mamy nadzieję, iż akcja ta przyczyni się do znacznego ograniczenia tego procederu, a powietrze w naszym mieście będzie lepszej jakości, co wpłynie korzystnie na poprawę jakości życia – dodaje Leonard Wawrzyniak.

fot. SM Gdynia

fot. SM Gdynia

fot. SM Gdynia

fot. SM Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24